Minu koolitused on loodud, et toetada loovust, kohalolu ja ühist hingamist. Lähtun põhimõttest, et igaühel on oma hääl, ja selle avamine ei nõua muusikalist haridust, vaid toetatud ruumi, julgust ja teineteise kuulamist. Koolituste keskmes on juhendatud hääleimprovisatsioon, häälemängud (Anne-Liis Poll, PhD), hääle- ja hingamistöö ning ühismusitseerimine.

Tunned huvi koolituse vastu? Räägime lähemalt!

Karolini lugu: kuidas ma jõudsin hääle, improvisatsiooni ja koolitusteni

Olen kasvanud muusika sees – mitte klassikalise muusikahariduse reeglites, vaid vabas vormis muusika võlumaailma avastades. Ma ei ole muusikakoolis käinud. Mul käis kodus klaveriõpetaja ja olen võtnud mõned kitarri eratunnid. Laulnud olen väikelapse east lauluansamblis kuni täiskasvanu eani. Juba põhikoolis oli minu salapaik klaveri või kitarri taga – tihti mitte noodist mängides, vaid tunnetuse ja mängulise vabadusega. Kui õppimine väsitas, haarasin pilli ja lasin helidel voolata – see puhastas mõtted, lõi selguse, ja andis jõu edasi minna. Minus oli kirg muusika vastu ja see kirg kandis mind edasi.

Selle sisemise kutse ajel jõudsin Tallinna Ülikooli, kus õppisin muusika erialal. Minu bakalaureusetöö käsitles raseduseaegset kohanemist läbi juhendatud hääleimprovisatsiooni – uurisin, kuidas hääl võib olla toetav, väestav ja terapeutiline. Seal, ülikooli teisel kursusel, avastasin improvisatsiooni kui midagi elumuutvat – ja ausalt öeldes, see avastus aitas mul üldse kooli lõpetada. Sain teada, et Eestis on võimalik õppida improvisatsiooni magistrantuuris - see kannustas mind kooli lõpetama!

Sealt edasi viis tee mind edasi Eesti ainulaadse magistriõppeni – Kaasaegne hääleimprovisatsioon, mille lõpetasin 2019. aastal. See oli süvitsi minek hääle, inimese sisemaailma ja rühmaprotsesside olemusse. Õpingute käigus sain kaasa võimsa tööriistakasti: teaduspõhised teadmised, praktilised meetodid ja sügav isiklik kogemus. Koolitustel kasutan minu magistriaja õppejõu Anne-Liis Polli (PhD) väljatöötatud medootikat "Häälemängud", mis sai õpingute ajal põhjalikult läbitöötatud.

Minu koolitused on sündinud baka- ja magistritöö uurimusest, magistriõppe praktikast, aastatepikkusest tööst laste ja õpetajatega ning isiklikust usust, et igas inimeses on oma unikaalne hääl – ja see hääl ühendab, tervendab ja õpetab meid olema mängulised ning endaga paremas kontaktis.

Täna loon koolitusi, mis toetavad:
- õpetajate enesehoidu ja hääle teadlikku kasutamist,
- laste loovust, kõne- ja keelearengut läbi muusika ja häälemängude,
- tiimide koostööd ja süvakuulamist läbi ühismusitseerimise.

Muusika, hääl ja improvisatsioon on olnud minu teekaaslased – need on kandnud mind läbi elu, aidanud kasvada ja jõuda sinna, kus täna olen. Usun sügavalt, et need samad tööriistad võivad toetada ka teisi – õpetajaid lasteaias ja koolis, seeläbi ka lapsi ja lapsevanemaid, samuti ettevõtete ja organisatsioonide juhte ning töötajaid.

Ehis-e dokumendid: https://drive.google.com/drive/folders/18Vp3iIXy6RaNAC2LEqz0jJAp-LDlgkcY?usp=sharing